Yurt Dışı Satış

Sürdürülebilir üretim teknolojisi ve global dağıtım kapasitesine sahip güçlü servis ağı ile Enka Süt, Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyada çeşitli ülkelere ürünlerini ulaştırmaktadır.

Endüstriyel ve taze ürün grubu olarak iki ana başlıkta üretim yapan Enka Süt, Yağlı ve Yağsız Süt Tozu, Peyniraltısuyu Tozu gibi endüstriyel ürünlerde pazar lideri konumunda yer almaktadır. Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan gıda firmalarının %60’ının tercih ettiği marka olan Enka, özellikle peyniraltısuyu tozu ürününde pazarın yaklaşık % 70’inin ihtiyacını karşılamakta.

Taze ürünlerin yanı sıra endüstriyel ürünlerde bugün geldiğimiz noktada, süt tozu, peynir altı suyu tozu ve çeşitleri gibi temel endüstriyel süt ürünleri üretiminde ülkemizin başta gelen kuruluşlarından olan Enka birçok saygın markaya ürün konsepti ile hizmet etmektedir.

Yurt dışında ise başta körfez ve uzak doğu ülkeleri olmak üzere Kanada, Güney Afrika Cumhuriyeti, Madagaskar, Nepal, Malezya, Kazakistan, Kamerun, Katar, Özbekistan, Fas, Pakistan, Sudan, Tanzanya, Senegal, Gana, Tunus, Cezayir, Suudi Arabistan, Mısır, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak Suriye Libya, Nijerya, Gana İran, Gürcistan Azerbaycan Türkmenistan, Tacikistan, Hindistan, Bangladeş, Myanmar, Tayland, Filipinler, Japonya, Vietnam gibi pek çok ülkenin tercih ettiği marka olmuştur. Günlük 2000 ton hammadde işleme kapasitesi ile ülke ekonomisine yaptığı katkının haklı gururunu yaşamaktayız. Bu bağlamda süt türevli toz gruplarında Pazar lideri olarak Türkiye ihracatının %70 ini karşılamaktayız.

Yurtdışına satış konusunda Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biri olan Enka Süt olarak; global pazarda Coca-Cola’dan Nestle’ye, Ferrrero’dan Danone’ye gıda ve içecek denince ilk akla gelen markaların üretim fabrikalarına satış yapmaya ve Türk gıda sektörüne artı değer katmaya devam ediyoruz.

İhracat denilince akla gelen ilk konulardan biridir Helal Belgesi. Helal üretim gereklilikleri konusunda en hassas ürünler, et ve süt ürünleridir. Biz de üretim standartlarımızı bu bilinçle helal güvence sistemine göre belirlemekteyiz ve her üretim sürecimizi bu hassasiyete göre şekillendirmekteyiz. Ayrıca ihracat sektöründe yer edinmiş bir diğer belge olan Kosher Belgesi’de bünyemizde bulunmaktadır. Bu bağlamda Kosher gerekliliklerini de sağlamaktayız. Söz konusu ihracat olunca, Enka Süt olarak Helal ve Koşer Sertifikalı ürünlerimizi değerli tüketicilerin teminine sunmaktayız.

Enka Süt, Helal kuralları doğrultusunda, bu kurallara göre yasak olan herhangi bir unsuru içermeyen, bu unsurlardan arındırılmış fabrikasında hazırlanan-işlenen-taşınan ve depolanarak dağıtımı yapılan bir entegre tesiste üretimini gerçekleştirmektedir.

Enka Süt, İstanbul Sanayi Odasının her yıl düzenlemekte olduğu Türkiye'nin ilk ve ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'nun değerlendirilmesi kapsamında, her yıl listedeki sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.

444 18 41

Soru ve Önerileriniz için

Görüşleriniz bizim için değerli.
Enka hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Ürün Kataloğumuz

-