40 yıl önce başladı yolculuğumuz…

Heyecan dolu kalbimiz, girişimci ruhumuz, hayata ve insana olan sevgimizle…

Sabahın ilk ışıkları ile gerçek kaliteye ulaşmak için çıktık yola…

Bir annenin sevgi dolu kahvaltısında var olmak istedik.

Bir dilim ekmeğin sıcaklığına lezzet katmak istedik.

İstedik ki yolculuğumuz mutluluk versin beraber yürüdüğümüz herkese…

Zorluklardan öğrendik,

Tecrübelerimizle büyüdük,

Müşterilerimizin güveni ile güçlendik,

Çalışanlarımızın gayretleri ve alın teri ile hep umutla baktık geleceğe

Kazandırırken kazanmaktan mutlu olduk…

ENKA_1-L

Bu gün ENKA SÜT olarak; 40 yıllık tecrübe, Eksiksiz müşteri memnuniyetini hedefleyen kalite anlayışı, çağdaş üretim teknikleri ve profesyonel bakış açımız ile bize güvenen tüm müşterilerimize değer katan ürünler sunabilmenin gururunu yaşıyoruz.

Bir paket ürünün insan sağlığı için önemini asla unutmadan üretimimizin her aşamasında hijyeni, titiz kalite denetimini ve uluslararası standartlarda ürün analizlerini asla ihmal etmiyoruz.

Dün ve bu gün olduğu gibi yarınlarda da tüketici beklentilerini analiz ederek ürettiğimiz ürünlerimizle, müşterilerimize yeni lezzetler üretmede kılavuzluk yapmaya ve kazanırken kazandırmaya devam etmeye kararlıyız.

Enka Süt, kurulduğu günden bugüne, sağlıklı ve hijyenik üretim koşullarıyla tüketicilerine kaliteli ve lezzetli ürünler sunmayı ilke edinmiştir. Türkiye’de üretilen süt ve süt ürünlerinde kalite ve lezzet geleneğinin sürekliliğini sağlamak, dünyaya tanıtmak ve sahip olunan bu kültür mirasına sahip çıkmak işletmemizin misyonunu oluşturmaktadır.

300’ü aşkın çalışanımız ile HACCP normlarında, ISO 9000 kalite yönetim sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistemi, ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi, ISO 14000 çevre yönetim sistemi, ISO 45001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, gibi uluslararası kalite standartlarında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Ayrıca tüketici ihtiyaç ve beklentilerini de sürekli analiz eden yönetim anlayışımızla, HELAL ve KOSHER belgelerine de sahip olan markamızla tüm tüketicilerimizin bizlere olan inancını da tescilliyoruz.

ENKA_28-L
ENKA TIR WEB

Süt ve süt ürünleri başlığında hem endüstriyel hem de taze ürünlerde son derece geniş bir yelpazede üretimler gerçekleştirmekteyiz. Her bir ENKA ürünümüzün aynı kalite ve aynı lezzet standartlarında olması için özenli bir çalışma yürütmekteyiz. Sunduğumuz lezzetlerle tüm paydaşlarımız için sürekli değer üretmekte, insanın yaşadığı her yerde, damaklarda ve akıllarda, kalıcı bir tat olabilmek için çalışmaktayız. Enka Süt olarak, insanı tüm çalışmalarımızın merkezine koyarak koşulsuz ve sürekli, müşteri ve çalışan mutluluğunu hedeflemekte, 300’ü aşkın çalışanımızla bu vizyonda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Enka Süt ürünlerinin hammaddesini oluşturan taze süt; İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin sütlerinden ve yaklaşık 15.000’i aşkın müstahsilden akşam ve sabah ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanmakta, veteriner hekimler tarafından gerekli kontrolleri yapılarak, geciktirilmeden toplama merkezlerine ulaştırılmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde +4 °C’ye soğutulan sütler, termos kasalı tankerlerle fabrikaya taşınmakta, sağımı takiben 24 saat içerisinde de ürünlere dönüştürülmektedir.

Tüm analizleri teknik ekibimiz tarafından yapılmış olan taze ve sağlıklı çiğ süt doğallığı bozulmadan tesisimizde kabul görmekte, ardından Taze sütün doğasında bulunan vitamin ve mineraller uluslararası normlarda yapılan pastörizasyon işlemiyle korunarak yüksek teknolojiye sahip üretim hatlarımızda mamul madde haline getirmek üzere işlenmektedir. Bu bilinçle, yeterli ve dengeli beslenme için her yaşta tüketilmesi gereken süt ve süt mamulleri, Enka Süt te tüm besin değerleri korunmuş olarak tüketicilerimizle buluşmaktadır.

Uluslararası normlara uygun olarak oluşturduğumuz temizlik ve dezenfeksiyon kuralları çerçevesinde çalışmaktayız. Sağlıklı ortamlarda el değmeden üretmekte ve üretimin her kritik noktasını olası tehlikelerin önlenmesi için kontrol altında tutmaktayız. Bugün kalite ve hijyen kontrolü için tesisimiz içinde 250 ayrı noktadan numune alınarak analizleri yapılmakta ve bir paket ENKA ürününün tüm Enka Süt ailesini temsil ettiği bilinci ile hareket etmekteyiz.

Her dönem bölgesel tüketici alışkanlıklarını araştırmak ve eğilimleri analiz ederek en lezzetli ürünleri beklentilere uygun biçimde tüketicilerimizle buluşturmak temel felsefemizi oluşturmaktadır.

Hem taze hem de endüstriyel tüm ürünlerimizi sürekli araştırıyor geliştiriyor ve mükemmelleştiriyoruz. Bu amaçla yıllardır süregelen AR-GE departmanımız ülke ekonomisine katkısını artırmak için üniversiteler ve diğer özel kuruluşlar ile sıkı işbirliği içerisinde olup görüş ve bilgi alışverişinde bulunmakta ve ayrıca bu vasıta ile personeline sürekli olarak gelişen teknoloji ve hijyen konularında eğitimler vermektedir. Ürettiğimiz tüm ürünler mutluluk dolu sofralarda yer aldıkça bizler de daha güçlü ve kararlı adımlarla bakıyoruz geleceğe.

Markamızın en güçlü üretim başlıklarından birini de Endüstriyel ürünler başlığı oluşturmaktadır. Bu başlık altında süt tozu, peyniraltısuyu tozu, süt bazlı toz ürünler, endüstriyel süt yağı, spray dry domates tozu, meyve tozları, kahve kreması ve bitkisel yağ tozu gibi son derece geniş ve spesifik bir ürün yelpazesi ile sektöre yön vermekteyiz.

Süt endüstrisinin bir atığı olarak değerlendirilen peyniraltısuyunu, endüstriyel anlamda gıda işletmelerinin yarı mamul maddesi olan peyniraltısuyu tozuna işleyerek çevre kirliliğini önlemenin ve çevreye sağladığımız katma değerin bilinci ile ülke ekonomisine ilham ve umut kaynağı olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Büyüme trendimizi sürekli artıran markamız peynir tozu, yoğurt tozu, domates tozu, kahve kreması, bitkisel yağ tozları kazein ve kazeinat ürünleri üretimi ile Türkiye’de daime ilklere imza atmıştır. Bu adımlarla Türkiye’deki süt türevli toz ürünler grubunda iç piyasada lider konuma gelirken, ülkemizin ilk 500 şirketi arasında yer alan firmaların %60’nın tercihi olan Enka Süt, Ülkemizin en saygın markalarının vazgeçilmezi konumundadır.

Bugün 20.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde kalifiye personeli ve günlük 2000 ton hammadde işleme kapasitesi ile süt ve süt ürünleri kategorisinde Türkiye‘nin Endüstriyel ürünler başlığında ihtiyacının önemli bir bölümünü tek başına karşılayan ve ülkemizde daima ilklere imza atan firmamız bu gelişimini sizlerden aldığı güçle artırarak sürdürecektir.

 

Yurtdışında ise başta körfez ülkeleri ve uzak doğu olmak üzere pek çok ülkeye ihracat yapan markamızla ülkemizin ilk 500 firması arasında yer almakta ve ülke ekonomisine yaptığımız katkının haklı gururunu yaşamaktayız. 7 den 70 e insanımızı Doğal Süt Keyfiyle tanıştırmak misyonuyla geleceğe yürümekte, pazarlama aktivasyonlarımızı her geçen gün artırarak ülkemizin her bölgesine kalitemizi ve lezzetimizi taşımaktayız.

Deneyimlerimizle ve sizlerin beğenisiyle geleceğe güçlü ve kararlı adımlarla yürüyoruz. 40 yıllık tecrübe ile daha nice 40 yıllarda var olacak Türkiye’nin gururu bir ENKA markasını oluşturmamızda bizimle birlikte yürüyen, çalışanlarımızdan yöneticilerimize, tedarikçilerimizden tüketicilerimize ve tüm müşterimize teşekkür ederiz…

 

HEP BİRLİKTE DAHA BÜYÜK BAŞARILARA ULAŞMAK ÜMİDİYLE..

ENKA SÜT DOĞAL SÜT KEYFİ.

444 18 41

Soru ve Önerileriniz için

Görüşleriniz bizim için değerli.
Enka hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Ürün Kataloğumuz

-