Yurt İçi Satış

Enka Süt ürünlerinin hammaddesini oluşturan taze süt İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinin sütlerinden ve yaklaşık 15.000'i aşkın müstahsilden akşam ve sabah ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanıp, veteriner hekimler tarafından gerekli kontrolleri yapılarak, geciktirilmeden toplama merkezlerine ulaştırılmaktadır.

Endüstriyel ve taze ürün grubu olarak iki ana başlıkta üretim yapan Enka Süt, Yağlı ve Yağsız Süt Tozu, Peyniraltısuyu Tozu gibi endüstriyel ürünlerde pazar lideri konumunda yer almaktadır.

Çok kısa bir süre içerisinde +4 °C'ye soğutulan sütler, termos kasalı tankerlerle fabrikaya taşınmakta, sağımı takiben 24 saat içerisinde de ürünlere dönüştürülmektedir.

Doğallık ilkesinden asla taviz verilmeyen Enka Süt ürünlerinde, gıda mühendisi ve süt teknologları ve yaklaşık 300 personeli ile süt alımdan başlayarak üretimin her aşaması denetlenmekte ve hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Dolayısıyla Türk insanının özellikle aradığı taze, temiz ve kaliteli ürünleri, doğal lezzetiyle sunmaktadır.

Enka Süt, doğallığından taviz vermeyen ürünlerini tüm Türkiye ile paylaşma konusunda ilerliyor. . Ülkedeki herkes bu doğal lezzeti tadabilsin ve sofrasına gönül rahatlığıyla taşıyabilsin diye; mükemmel koordine edilmiş, titiz ve profesyonel bir dağıtım ağı yönetimi yürütülüyor. KONYA, ANKARA, ANTALYA, ESKİŞEHİR, KARAMAN, KÜTAHYA, AFYON, ISPARTA, KAYSERİ, AKSARAY, NEVŞEHİR, KIRŞEHİR, HATAY, GAZİANTEP, KAHRAMAN MARAŞ, KİLİS, MERSİN, BURSA, YALOVA, ERZURUM, İSTANBUL, RİZE, GİRESUN, SAMSUN olmak üzere bayilerimiz aracılığı ile belli bölgelerde bakkal market ve şarküteride ülkemizin 25 ayrı iline Enka Doğal Süt keyfi ulaşıyor.

Türkiye genelinde pazarlama faaliyetlerimiz devam etmekte olup yeni ekleyeceğimiz bayilerimiz ile memleketimizin en ücra satış noktalarına Enka Süt ürünlerini ulaştırmayı hedef edinmiş bulunmaktayız. Yüksek üretim standartları ve son teknoloji kullanılarak hayata geçirilen sistemlerimiz ile frigofirik araçlarımız sayesinde Anadolu Selçuklu Devletine başkentlik yapmış olan Konya’mızın köklü firmalarından olan ENKA ürünlerini ilk gün ki tazeliğinde ve doğallığında sofralarınıza ulaştırıyor.

Enka Süt, İstanbul Sanayi Odasının her yıl düzenlemekte olduğu Türkiye'nin ilk ve ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'nun değerlendirilmesi kapsamında, her yıl listedeki sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.

Enka Doğal Süt ürünleri bayilerimiz aracılığı ile belli bölgelerde bakkal market ve şarkuteride ülkemizin 25 ayrı iline ulaşıyor.

İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ

Profesyonel üretim anlayışımız ile yurt içi ve yurt dışında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Türkiye'nin Lider Üreticisi

Temel endüstriyel süt ürünleri üretiminde Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan gıda firmalarının %60’ının tercih ettiği marka olduk. Aynı zamanda Türkiye’de peyniraltısuyu tozu ihtiyacının %70’ini karşılayarak, en başta gelen kuruluş olmaktan gurur duymaktayız.

Türkiye'de bir ilk! Kahve Kreması

Kendisine has krem rengi ve akışkan yapısıyla Türkiye menşeli kahve kreması üreten Enka Süt, söz konusu ilkler olduğunda Türkiye’nin yurtdışına bakan yüzü olmaktan gurur duyar.

GIMDES

Helal Kuralları ile Üretim

Yerel üretimde öncü konumda olan Enka Süt, sahip olduğu GİMDES Helal Serfikası kapsamında üretim yapmaktadır.

Spray Dry yöntem ile Domates Tozu Üreten Tek Firma

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

444 18 41

Soru ve Önerileriniz için

Görüşleriniz bizim için değerli.
Enka hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Ürün Kataloğumuz

-