Neden ev yoğurdu yerine ENKA doğal yoğurt?

Ev yapımında her mayalamada farklı bir kültür (yoğurt) kullanılırken ENKA yoğurtlarında tek çeşit kültür dolayısıyla aynı kıvam ve tatta ürün üretilir.

ENKASUT-YOGURT-HOOMOJENIZE 960x472
HOMOJENİZE YOĞURT

Enka doğal Yoğurt, besin değeri yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt ürünüdür. Yoğurt yüksek kalsiyum oranı, (B2), (B12), (B6) gibi vitaminler ve protein içermesi nedeniyle dünyada tüketimi en yaygın ve besleyici gıda maddelerindendir. Pastörize ve homojenize edilmiş inek sütüne özel olarak hazırlanmış yoğurt kültürü ilave edilip, tekniğine uygun bir şekilde işlenerek, kendine özgü lezzet ve kıvamda elde edilip tüketiciye sunulur. Üretimin tüm aşamaları hijyenik ortamlarda ve el değmeden gerçekleştirilir. Evaporasyon (vakum) tekniği kullanılarak kıvamı artırılmış olan Enka Yoğurt kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermez.

SÜZME YOĞURT

Süzme yoğurt; Enka Süt’te geleneksel tadı ve kıvamı korunarak modern teknolojiyle buluşturulmaktadır. En ileri teknolojiler kullanılarak üretilen yoğurtlarımız; pastörize edilmiş inek sütüne, süzme yoğurda özel hazırlanmış maya ilavesi ile elde edilen pıhtının süzme ekipmanlarıyla 24 saat süresince süzdürüldükten sonra otomatik paketleme makinelerinde ambalajlanmasıyla elde edilmektedir. Kıvamı eşsiz ve lezzeti benzersizdir. Mutfakta yemeklerinizde, çorbalarınızda hamur işi ürünlerde mucizeler yaratır. %100 doğaldır, hiçbir koruyucu madde içermez.

ENKASUT-YOGURT-HOOMOJENIZE
ENKASUT-YOGURT-AYRAN
AYRAN

Tam yağlı pastörize ve homojenize sütün yoğurt haline getirildikten sonra içerisine su ve tuz katılması ile elde edilen ayran, soğutularak tam otomatik paketleme sistemlerinde ambalajlanması ile üretilmektedir. Pek çok içeceğe göre daha iyi bir alternatif olduğu bilinen ayran; saf katkısız olması, besleyici nitelik taşıması ve doğal serinlik vermesiyle çağdaş beslenme alışkanlıklarımız içinde yerini almış ve tüm öğünlerde yemeklerle beraber, öğün aralarında ise tak başına sevilerek tüketilen ve aranılan bir içecek olmuştur.

444 18 41

Soru ve Önerileriniz için

Görüşleriniz bizim için değerli.
Enka hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Ürün Kataloğumuz

-