Enka'da toplanan sütler,

24 saat içerisinde ürünlere dönüştürülmektedir.

Üretimde vazgeçilmezimiz:

Tazelik ve doğallık.

Enka Süt ürünlerinin hammaddesini oluşturan taze süt; İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin sütlerinden ve yaklaşık 15.000’i aşkın müstahsilden akşam ve sabah ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanır, veteriner hekimler tarafından gerekli kontrolleri yapılarak, geciktirilmeden toplama merkezlerine ulaştırılır.

Doğallık ilkesinden asla taviz verilmeyen Enka Süt ürünlerinde, gıda mühendisi ve süt teknologları tarafından süt alımdan başlayarak üretimin her aşaması titizlikle denetlenir. Taze, temiz ve kaliteli ürünler, doğal lezzetiyle üretilir ve hiçbir katkı maddesi kullanılmaz.

ALI_1707

Her aşamada kontrol,

her üründe sağlık

Üretimde güvenilirlik ve sağlık konusu üzerinde titizlikle duruyor ve taze sütün doğasında bulunan vitamin ve mineralleri uluslararası normlarda yapılan pastörizasyon işlemi ile koruyoruz. Yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerinde işlenen süt ürünleri, Enka Süt’te tüm besin değerleri korunmuş olarak üretilir. Hijyen kontrolü için fabrika içinde 250 ayrı noktadan numune alınarak mikrobiyolojik analizleri yapılır ve ürünler piyasaya sunulmadan önce bu ürünlerden birer numune alınarak hem mikrobiyolojik hem de kimyasal analizleri tamamlanır.

Enka, üretimde son teknolojik trendleri takip eder ve sürekli kendisini geliştirir.

Üretiminde dünya teknolojisini kullanan Enka Süt, bütün mamullerini yüksek hijyenik altyapıya sahip olan tesislerinde HACCP normlarına uygun olarak oluşturduğu temizlik ve dezenfeksiyon kuralları çerçevesinde çalışarak, sağlıklı ortamlarda el değmeden üretmekte ve üretimin her kritik noktasını olası tehlikelerin önlenmesi için kontrol altında tutmaktadır. 

IMG_8256-web

Hijyene verdiğimiz değer:

Kimyasal ve Mikrobiyolojik Analiz Laboratuvarları

İşletme bünyesinde kurulmuş olan gelişmiş teknolojik imkânlara sahip Kimyasal ve Mikrobiyolojik Analiz Laboratuvarlarında süt ve süt mamulleri, ilgili mevzuatlara uygun ve tüketicinin beğenisini kazanacak nitelikte sağlıklı, kaliteli ve standart olarak üretilir ve kontrol edilir. Çiğ süt alımından ürünlerin piyasaya arzına kadar geçen tüm aşamalarda gerekli analizler büyük bir titizlikle yapılır.

Endüstriyel ürünlerde

Türkiye’de ilk 500 şirketin %60’ının tercihi Enka

Türkiye’de ilk kez, peyniraltısuyu tozu ve türevleri, peynir ve yoğurt tozu, krema ve tereyağ tozu üreterek Türk gıda sektörüne artı değer kattık.

Türkiye’de peyniraltısuyu tozu ihtiyacının %70’ini Enka karşılıyor.

Üretim hacmimizin genişliği ve üretimdeki teknolojimiz ile bugün Türkiye’de endüstriyel süt ürünleri pazarının %70’inin ihtiyacını karşılayarak, Türkiye’de süt türevli toz grubunda pazar lideri haline geldik.

Çünkü hep,

Daha iyisini yapabileceğimize inanıyoruz.

Üretimde araştırma ve geliştirme Enka Süt’ün olmazsa olmazı. Bu sebeple, sürekli gelişen sektörel değişiklikleri yakından takip edebilmek ve yeni üretim çalışmalarına yön verebilmek için gelişmiş bir Ar-Ge departmanı oluşturduk. Bu departman ile Türkiye’de sektöründe Ar-Ge bölümünü ilk kez hayata geçiren öncü kuruluşlardan biri olmayı başardık. Ülke ekonomisine katkımızı artırmak amacıyla üniversiteler ve diğer özel kuruluşlar ile sıkı işbirliği içerisinde olup görüş ve bilgi alışverişinde bulunmaya ve bu sayede personelimize sürekli olarak gelişen teknoloji ve hijyen konularında eğitimler vermeye devam ediyoruz.

444 18 41

Soru ve Önerileriniz için

Görüşleriniz bizim için değerli.
Enka hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Ürün Kataloğumuz

-