Süt mamullerinin en popüler ürünü; Peynir

Süt ve süt mamulleri çok eski zamanlardan beri insan beslenmesinde kullanılmaktadır.
Peynir de yüzyıllardan beri tüm toplumlar tarafından sevilen ve her yaşta zevkle tüketilen bir süt mamülü olup,
milattan sekiz-on bin yıl önce tesadüfler sonucu ortaya çıktığı tahmin edilmektedir.

KULTURLU_BEYAZ_PEYNIR_ENKASUT_960x700
KÜLTÜRLÜ BEYAZ PEYNİR

Uzman veteriner hekimler kontrolünde çiftliklerden el değmeden sağılan ve yine uzmanlar kontrolünde tüm kalite analizlerinden geçen doğal sütler pastörizasyon işlemine tabi tutularak Enka Taze Beyaz Peynir ürünlerine dönüşür.  Geleneksel damak tadı ile her yaş grubunun tüketebileceği Enka Taze Beyaz Peynir kendine has renk, tat, koku ve aromada, homojen ve düzgün görünümlü, lekesiz, küp veya dikdörtgen prizma kalıplar şeklinde sunulur. Enka Taze Beyaz Peynir; sağlığa zararlı olmayan, hiç kullanılmamış, temiz, passız, peynir kalitesini bozmayacak, hiçbir suretle sızıntı yapmayacak şekilde kapatılmış tenekelere ve plastik kaplara ambalajlanır. Peynir kalıplarının aralarına ara naylonu yerleştirilir. Her sırada bir kalıp çekme bandına sarılır. Özelliklerinin bozulmayacağı, yabancı koku yayan maddelerin bulunmadığı maks. 10 °C sıcaklıkta ambalajı açılmadan muhafaza edilebilir.

NATUREL BEYAZ PEYNİR

Peynirde lezzet ve kıvamı sağlayan; kullanılan sütün kalitesi, miktarı ve peynir üretim tekniğidir. Lezzetini sağlıklı koşullarda toplanarak işlenen, kalitesi ve lezzetinden emin olduğunuz Enka Süt’ten alır. Özel üretim tekniği sayesinde eşsiz bir yapıya sahiptir. Ambalajından rahatça çıkarılır ve dağılmadan kolayca servis edilir. Bitene kadar lezzet ve yapısından bir şey kaybetmez. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda el değmeden üretilir. Pastörize inek sütünden üretilen Enka Naturel Beyaz Peynir muhteşem tada ve kokuya sahip olup yüksek kalite, ideal lezzet ve yapıya ulaşabilmesi için  özel depolarda en az 3 ay olgunlaştırılır. Gün boyunca yemeklere ve kahvaltılara lezzet katan özlediğiniz geleneksel peynir lezzetini Enka naturel peynirde bulacaksınız.

naturel02
koyun-peyniri
NATUREL KOYUN PEYNİRİ

Peynirin doğduğu bu topraklarda her yöremizin farklı tatlardaki peynirleri bir aile olarak sizlerin sofranıza aynı kalite ve yöresellikte taşıyoruz. Enka naturel koyun peyniri hem sabah kahvaltılarınıza hem de akşam sofralarınıza eşlik edecek muhteşem bir lezzettir. 100 gramı günlük kalsiyum ihtiyacınızın %80’ini karşılar. Yüksek kalitedeki pastörize edilmiş koyun, inek ve keçi sütünün lezzetli karışımına peynir mayası ve tuz ilave edilmesiyle üretilen özel bir peynirdir. Sizlere sunulmadan önce, ideal lezzet ve kıvama, kendine has özel kokusuna ulaşabilmesi için özel depolarda en az 90 gün olgunlaştırılır. Geleneksel lezzetleri tercih edenler ve beyaz peynirde özel bir tat arayanların vazgeçemeyeceği bir peynirdir.

KAŞAR PEYNİRİ

Pastörize edilmiş taze ve yüksek kaliteli inek sütünden üretilen Enka Kaşar Peynirleri zengin besin değeri ile sofralarınıza tat katar. Modern ekipmanlar kullanılarak mayalanan ve elde edilen pıhtının kesilip preslenmesi, ardından da rendelenip sıcak salamura suyunda haşlanması, kalıplanması ve olgunlaştırıldıktan sonra ambalajlanması sonrasında tüketiciye ulaştırılmaktadır. Her lokmada Anadolu’nun meşhur sütünün tadını alacağınız ve içiniz rahat tüketebileceğiniz bir doğallıkla harmanlanmış vazgeçilmez bir lezzettir. Enka Süt, 1 kilo kaşar peynirini 10 litreden daha fazla süt ile üreterek, doğal sütün tüm lezzetini ve yararlarını sofranıza getiriyor. Her öğünde keyifle tüketilir. Makarna, salata, çorba ve fırın yemeklerinde muhteşem lezzetler elde etmenize yardımcı olur. Sünen yapısıyla tostlarda çocuklar için eğlenceye dönüşen lezzetler sunmanızı sağlar.

kasar-peynir
koy-peyniri
DİĞER PEYNİRLER

%100 doğal Enka Sütleri ile üretilen Enka Geleneksel peynirleri taptaze süt lezzeti ve zengin besin değerleri ile Türk damak tadına uygun lezzet sunar. Süt içinde bulunan ve vücudun günlük ihtiyacı olan kalsiyum, protein, mineral ve vitaminleri açısından zengin, ailede herkes için sağlıklı ve lezzetli bir seçimdir.

444 18 41

Soru ve Önerileriniz için

Görüşleriniz bizim için değerli.
Enka hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Ürün Kataloğumuz

-